Manyetik Seperatör Üretimi

Taş kırma & eleme , mıcır kırma & eleme ve maden kırma eleme tesislerinde konveyör bant üzerine konan bant üstü mıknatıs sayesinde kırıcı öncesinde kırıcıya iri parça demir malzemelerinin gitmeden yakalamak için kullanılır. Otomatik temizlemeli , manuel temizlemeli ve elektromanyetik şekilde üretimleri yapılmaktadır.

  • Yaş manyetik tambur separatör / kömür yıkama tamburu

Özellikle demir cevheri konsantre tesislerinde ve manyetit  zenginleştirme de kullanılır.

Aynı zamanda ağır ortam separatörü olarak kömür tesislerinde manyetit le yapılan ağır ortam da manyetiti ayırararak kömür yıkama tamburu olarak kullanılır.

  • Roll manyetik separatör / high gradient manyetik separatör

Feldspat , kuvars, silis kumu, manyezit gibi endüstriyel hammaddelerin içerisindeki demiri alıp  demirsizleştirerek kalitesini yükseltmede kullanılır. Yüksek manyetık alana ulaşılan kuru sistem manyetik separatördür. Burada kewlar bant uzerınden 14000 gauss a kadar manyetık şiddet ölçülebilir.

 

  • Kuru Manyetik Tambur Separatör

Bu separatör eğer kullanılan manyetik malzeme düşük manyetik malzemeyse ; demir cevheri zenginleştirmede  kullanılır.

Yüksek manyetık malzeme kullanıldığında ; feldspat, manyezit, silis kumu gibi endüstriyel hammaddelerin iri boyutta demirsizleştirilmesinde kullanılır. Ve mangan gibi ferromanyetik özelliği daha düşük olan metalik cevherlerin zenginleştirilmesinde kullanılır.

Aynı zamanda endüstride gıda , frit üretimi , hurda geri kazanımı gibi sektörlerde de kullanılır.

  • Hurda geri kazanım separatörü / demir ayırma separatörü

Hurda demirlerin ve demir çapaklarının kağıttan, plastikten ve alüminyumdan ayrıştırılmasında kullanılır.

Geri dönüşüm sektöründe kullanılır.

 

  • Manyetik çanak / çikolata temizleme sepatatörü / sıvı temizleme separatörü

Bu separatör sıvı içerisinde kaçak demir ve demir tozlarını yakalar  böylece sıvı yı demirsizleştirir. Daha çok gıda da sıvı olan tüm gıda ürünlerinin paketlemeden önce kontrol noktalarına konur böylece demir ve demir tozları ambalajlanmadan yakalanır.