Hurda Metal İşleme Tesisi

Hurda Metal İşleme Tesisi ; Dünyadaki yıllık çelik veriminin% 50’si hurda çelikten geliyor. Çelik üretimi için bir yüksek fırın inşa etme maliyeti çok yüksek olduğundan, geri dönüşüm eritme orta ve mini değirmende ana akım haline gelir. Bununla birlikte, hurda çeliğinin işlenmesi, üretim kapasitesini ve kalitesini geliştirmek için çelik üreticisinin çok önemli bir anahtarıdır.
Parçalama, büyük hacimli boyut küçültme ve demirin demir dışı ve metalik olmayan malzemelerden ayrılması için sermaye yoğun bir işlem tasarımıdır. ENG, müşterilerimizin demir ve demir dışı hurdalarından maksimum gelir elde etmelerini sağlayan mümkün olan en yüksek geri kazanım oranını elde etmeyi hedeflemektedir.

 

Ön-Parçalayıcı (İsteğe Bağlı Donanımlar)

Tipik olarak, ENG Ön Öğütücüler saatte 25-70 tona kadar hurda malzeme işleme kapasitesine sahiptir: 1. Motorsuz, şanzımanlı veya lastiksiz araçlar; balyalanmış veya düzleştirilmiş durumda. 2. “Beyaz Eşya” yani ev aletleri, çamaşır makineleri, buzdolapları, vb. 3. Normal kalınlıkta 1/4 ”(8 mm) kalınlığa kadar demir ve çelik hurda. 1,5 ton / altında yoğunluğu ile 500 mm * 500 mm daha büyük 4. Sert paketlenmiş balya, m 2 . ENG Ön Parçalayıcı, öncelikle parçalayıcı operatörünün sorunlara yol açabilecek veya işlenmesi çok riskli olabilecek malzemeleri işlemesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Normalde ana maddeler, sığacakları sürece ağır balyalar ve tüm araç gövdesidir.

Özellikler:

1. Parçalama tesisinin üretilen hurda başına ton başına daha düşük işlem maliyetinde güvenilir çalışması ve bakım kolaylığı.
2. Aşınma parçaları, katı döküm kalite kontrolü altında yerel dökümhanede üretilen tescilli iş sertleştirme çelik alaşımlarından imal edilmiştir.
3. Tasarlanan üst ve alt silindirler, Ön Parçalayıcının etkinliğinin anahtarıdır.

Ana-Parçalayıcı

Ana Parçalayıcı, hurda metal işleme tesisinin çekirdek kısmıdır, parçalayıcı boyutu, 2.6 metre genişliğe kadar hurda malzeme kabul etmektir. Bu, tüm arabaları “alındığı” ya da düzleştirilmiş koşullarını sorunsuzca işleyebilmesini sağlar. İçeri giren hurda, yüksek hız kuvveti olan bir parçadır ve hurda metalini ızgara açıklığından geçecek kadar küçük olana kadar sürekli olarak sıkıştırır. Rotorun etrafından geçen parçalanamayan parçalar, parçalayıcıdan, parçalayıcının arka duvarında bulunan reddetme kapısından boşaltılabilir.

Kapasite:

1. 45 × 47 ile 120 × 120 arasında öğütücü boyutları, 4-400 ton / saat üretim kapasitesi ve motor 200HP ile 10.000HP arasındadır.
2. Özel Özellik: Yüksek kapasiteli ağır hizmet tasarımı.
3. Operasyonda yüksek verimlilik ve güvenilirlik.
4. Bakım kolaylığı ve Maliyet Etkili.
5. Operasyon güvenliğini arttırmak için mevcut uzaktan kumanda.

Hava Ayrıştırma Sistemi

Ana Parçalayıcı ve Vibratör, işlem sırasında havaya toz almak kolaydır. Yüksek verimli siklon, hafif atık malzemelerin yüksek bir yüzdesini kaldıracak ve (Auto Shredded Residue, ASR) alanına taşınacaktır.
1. Özel Özellik: İki aşamalı optimal tasarım.
2. Süper emişli Toz Toplayıcı.
3. Alev geçirmez tasarım;     Parçalama işlemi sırasında patlamanın zarar görmesi durumunda

Ayırıcı ve Transfer Sistemi

Parça hurdası,  Vibro tavadan manyetik ayırma ünitesine bir lastik bantlı konveyör tarafından aktarılır. Alüminyum dışı, bakır, vb. Gibi pek çok değerli geri dönüştürülebilir metal vardır. Demir içermeyen ayırma makinesi, konveyör vasıtasıyla istifleme alanına ayrılır ve aktarılır.

Özelliği:

1. Üç ana sınıflandırma: Demirli, Demirli ve Kalıntı.
2. Konveyör bantları, korozyon önleyici, aleve dayanıklı ve çok fonksiyonlu kauçuk olan dayanıklı malzemeden yapılmıştır.
3. Tüm konveyörlerde bakım ve izleme durumunda servis platformu ve erişim merdiveni kurulmuştur.

Yardımcı Ekipmanlar:

ENG, alanında önde gelen birçok lider şirketle işbirliği yapıyor. ENG Girdap Akım Sistemi, Mıknatıslar, İndüksiyon Sıralama sistemi ve diğer donanımları tedarik ederler. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, tüm tesise yardımcı olarak, Hurda Metal Geri Dönüşüm işleme tesisi için en iyi tasarım ve çözümü sunabiliriz.